مخصوص خواننده سرگرمی تصویر ترکیه

مخصوص: خواننده سرگرمی تصویر ترکیه سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی یارانه‌های نقدی امشب واریز می‌شود

یارانه نقدی ماه جاری ساعت ۲۴ امشب همزمان با ۲۶ آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به همراه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی جهت هر نفر، حداقل مستمری خانوار

یارانه‌های نقدی امشب واریز می‌شود

یارانه های نقدی امشب واریز می شود

عبارات مهم : یارانه

یارانه نقدی ماه جاری ساعت ۲۴ امشب همزمان با ۲۶ آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. به همراه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی جهت هر نفر، حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و شرکت بهزیستی نیز پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دولت امشب هشتادودومین مرحله از پرداخت های نقدی یارانه را به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را انجام می دهد. طبق آخرین گزارشی که در مجلس در رابطه با عملکرد اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ارائه شد، در حال حاضر حدود ۷۷ میلیون نفر در هر ماه یارانه نقدی دریافت می کنند. این تعداد در هر ماه هزینه ای حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان و در سال ۴۲ هزار میلیارد تومان جهت دولت به همراه دارد. این در حالی است که منبع درآمدی هدفمندی یارانه ها که در اختیار شرکت هدفمندی قرار می گیرد، حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان در سال است و کسری موجود از محل بودجه عمومی تامین می شود.

یارانه‌های نقدی امشب واریز می‌شود

اما از ابتدای سال جاری، با توجه به ماده (۷۹) قانون برنامه ششم توسعه، عنوان زیاد کردن حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و شرکت بهزیستی متناسب با سطح محرومیت بر مبنای میانگین ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در تبصره (۱۴) قانون بودجه مورد توجه قرار گرفت. از این رو قرار شد از فروردین ماه امسال سهم خانوارهای نشانه یعنی مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و شرکت بهزیستی زیاد کردن یافته و در کنار یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

بنابراین همراه رقم مرسوم یارانه که به ازای هر نفر از افراد این خانوار واریز می شود متناسب با تعداد آنها مبلغی نیز به طور مازاد پرداخت می شود. بنابراین خانوارهای یک نفره ۹۵ هزار تومان، دو نفره ۱۸۹ هزار تومان، خانوار سه نفره ۲۵۳ هزار تومان، خانوارهای چهارنفره ۳۳۷ هزار تومان و خانوار پنج نفره و زیاد ۳۶۵ هزار تومان در هر ماه دریافتی دارند.

یارانه نقدی ماه جاری ساعت ۲۴ امشب همزمان با ۲۶ آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به همراه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی جهت هر نفر، حداقل مستمری خانوار

در شرایطی تامین هزینه پرداخت یارانه های نقدی از معضلات دولت به شمار می رود که در لایحه بودجه سال آینده با عوض کردن منابع ظاهرا روال پرداخت های نقدی عوض کردن خواهد کرد، چراکه منابع تخصیص داده شده است پیدا کرده به یارانه های نقدی به حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان کم کردن پیدا کرده است و اگر مجلس با آن موافقت کند، باید حدود ۳۰ میلیون نفر از جمع یارانه بگیران از بین بردن شوند. با این حال فعلا اوضاع تبصره هدفمندی(۱۴) در لایحه بودجه ۱۳۹۷ مشخص نیست و باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

واژه های کلیدی: یارانه | لایحه بودجه | کمیته امداد | یارانه بگیر | یارانه نقدی | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz